.WEBSITE – prawdziwa alternatywa dla .COM?

 

website

 

 

Jak ogłosił Radix (Radix FZC) – jeden z rejestratorów nowych domen globalnych i aktywny uczestnik programu nowych gTLD – 24 czerwca br. rozpoczyna się okres Sunrise dla domen .website. Landrush będzie obowiązywał od 26 sierpnia natomiast faza GoLive od 17 września 2014.

.WEBSITE jest jednym z nowych rozszerzeń domen globalnych jakie ostatnio zostały zatwierdzone i dopisane do strefy DNS. Uznaje się, że może to być rozszerzenie równie popularne na świecie jak domena .com i stać się dla niej prawdziwą alternatywą. O ile aktualnie udostępnianie domeny z programu nowych domen globalnych są ograniczone do określonych dziedzin (np. .bike, .pub, .club, itp), regionów geograficznych (jak .berlin, .london itp) .website oferuje rejestracje dla każdego użytkownika internetu i może być wykorzystana praktycznie w każdej dziedzinie Internetu.

Jak ogłosił Bhavin Turakhia – założyciel Radix – rejestr współpracuje już z partnerami na całym świecie w celu propagowania domeny .website. Na rynku zarejestrowanych jest ponad 113 milionów domen z rozszerzeniem .com co sprawia, że znalezienie wolnej i interesującej nazwy w domenie .com jest wyjątkowo trudne – szczególnie nazwy anglojęzycznej. 65% zapytań o dostępność domeny .com kończy się niepowodzeniem i statystycznie połowa użytkowników dopiero za drugim, trzecim podejściem znajduje wolną do rejestracji nazwę zbliżoną do wybranej. Irytujące ograniczenia w dostępności wolnych domen .com daje przestrzeń do rozwoju takich rozszerzeń jak .website, która jest sztandarowym produktem Radix’u. Dla wielu użytkowników Internetu na całym świecie, w tym aktualnych posiadaczy domen internetowych innych rozszerzeń, faktycznie może stać się ciekawą alternatywą. Według badań rynkowych doskonale uosabia i symbolizuje tożsamość użytkowników w sieci. Co więcej również w Polsce może stać się ciekawym rozwiązaniem dla Internautów gdyż anglojęzyczne słowo website jest doskonale znane i często używane na naszym rodzimym rynku.

Domeny .website dostępne będą w DomainMaker w fazie General Availability

Źródło: radixregistry.com